Philadeplia triumfon në Super Bowl, tifozët demolojnë qytetin

Prishtinë | 05 Shk 2018 | 09:32 | Nga

​​The Philadelphia Eagles ka fituar në Super Bowl ndaj New England Patriots, për herë të parë në histori të klubit.

Triumfi për herë të parë në Super Bowl ka “çmendur” tifozët e Eagles, të cilët kanë shkaktuar trazira të mëdha në qytet.

Rreth 8.000 tifozët kanë dalë të festojnë në rrugët e qytetit pas fitores historike, ku janë konfrontuar edhe me policinë.

Ata kanë filluar të thyejnë gjithçka nëpër rrugët e qytetit dhe kanë grabitur nëpër supermarkete, duke thënë se sonte është gjithçka falas.

Përveç kësaj, ata i kanë vënë edhe zjarrin disa vendeve nëpër qytet, ku ishin dëgjuar edhe shpërthime.

 

Të ngjashme