Pirlo: Napoli do të synojë triumfin në Ligën e Evropës

Prishtinë | 12 Dhj 2018 | 18:04 | Nga Ekonomia Online

Mesfushori italian Andrea Pirlo beson se skuadra e Carlo Ancelottit do të synojë triumfin në Ligën e Kampionëve, pas eliminimit të mbrëmshëm nga Liga e Kampionëve.

Klubi italian pësoi mbrëmë në Anfield Road ndaj Liverpoolit me rezultat prej 1 me 0, që e dërgon në Ligën e Evropës, transmeton Koha.net.

“Napoli shfaqi lojë dhe fuqi fantastike. Mëkat që nuk u kualifikua, sepse bëri diçka të jashtëzakonshme. Tani, siç tha edhe Ancelotti, do të synojë triumfin në Ligën e Evropës sepse ka shumë kohë që një klub italian nuk e ka fituar atë”, ka thënë Pirlo për Sky.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme