Pirlo ndaloi shitjen e Rabiotit, Demiralit dhe Danilos

Prishtinë | 22 Nën 2020 | 12:11 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ndaloi në verë shitjen e tre lojtarëve, përfshirë edhe Merih Demiralit, që donte të transferohej te Leicester City, ka njoftuar Fabrizio Romano, gazetar specialist për transferime të lojtarëve në Itali, transmeton “Calciomercato.com”.

Pos Demiralit, Pirlo, kishte ndaluar edhe shitjen e Adrieb Rabiotit dhe të Danilos.

“Ai nuk e di se sa i fortë është. Për mua ai është kampion dhe po punojmë shumë me të, po ashtu në aspektin mental”, ka thënë Pirlo, pas fitores 2:0 mbrëmë ndaj Cagliarit.

Të ngjashme