Pirlo për takimin e Agnellit me Allegrin: Ata janë miq

Prishtinë | 06 Pri 2021 | 16:00 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo tha që Andrea Agnelli i tregoi atij në lidhje me takimin me Max Allegri.

Raportet e një takimi midis Agnelli dhe ish-trajnerit të Bianconerit ndezën zërat për një kthim të mundshëm në Allianz Stadium për Allegrin.

Pirlo natyrisht u pyet për qëndrimin e tij pas lajmit në lidhje me takimin.

“Jo, asnjë qëndrim. Unë u paralajmërova nga vetë Presidenti për këtë takim, ”tha Pirlo në një konferencë për shtyp. “Ata jane shokë”.

“Përveç futbollit, miqësia mbetet, është sikur unë do të shkoja në darkë me [Paolo] Maldinin dhe të nesërmen do të dilte se ai më donte mua si trajner i Milanit. Përveç futbollit, ka edhe miqësi, këto janë gjëra normale” – u shpreh Pirlo.

Të ngjashme