Plani i transferimeve prej 100 milionë funtesh i Arsenalit merr formë, dy lojtarë pritet të konfirmohen gjatë javës

Prishtinë | 18 Kor 2021 | 15:35 | Nga Ekonomia Online

Klubi anglez, Arsenali pritet t’i konfirmojë dy transferime gjatë javës së ardhshme dhe kosto e tyre mund të jetë 100 milionë funte.

Arsenali po synon përforcimin e skuadrës për sezonin e ri, pasi duan me çdo kusht të luftojë për trofe ose së paku të renditen në katërshe.

Kështu, drejtuesit e klubit dhe trajneri Mikel Arteta tashmë kanë bërë një plan për transferimet e verës.

Të ngjashme