Pogba dhe United pajtohen që të flasin më vonë për të ardhmen e tij

Prishtinë | 22 Jan 2021 | 17:31 | Nga Ekonomia Online

Paul Pogba dhe Manchester United janë pajtuar për ta shtyrë vendimin për të ardhmen e mesfushorit deri në fund të sezonit derisa francezi duket si njëri prej lojtarëve kyç që klubi mund ta fitojë prapë titullin e Premier Ligës pas tetë viteve

Manchester United dhe Paul Pogba do të vendosin për të ardhmen e mesfushorit në fund të sezonit derisa tani do të luftojnë deri në fund për titullin kampion.

Ylli i Francës është njëri prej katalizatorëve për titull në United, goli i tij briliant kundër Fulhamit të mërkurën në mbrëmje ka bërë që skuadra e Ole Gunnar Solskjaer tani të jetë në krye të Premier Ligës dhe të luftoj për titullin kampion, transmeton GazetaExpress.

Por, ka ende shumë paqartësi për të ardhmen e tij në klub me kontratën e tij që skadon në fund të sezonit të ardhshëm.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme