Portieri i Manchester Cityt na uron Ushtrinë e Kosovës

Manchester City manager Pep Guardiola and goalkeeper Arijanet Muric (right) after the Carabao Cup third round match at the Kassam Stadium, Oxford. (Photo by Andrew Matthews/PA Images via Getty Images)
Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 13:36 | Nga Ekonomia Online

Pas 20 vitesh nga përfundimi i luftës në Kosovë, vendi ynë është bërë me ushtri.

Këtë ngjarje mjaft të rëndësishme duket që e ka përcjellur më vëmendje edhe portieri i Manchester City-t dhe Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç.

Menjëherë pas votimit, Muriç ka publikuar një foto në rrjetin e tij social Facebook, ku fotos i ka bashkangjitur flamuj të Kosovës dhe Shqipërisë. /IndeksOnline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme