Premierliga qetëson tifozët, nuk do të ndalet futbolli

Prishtinë | 31 Dhj 2020 | 15:47 | Nga Ekonomia Online

Premierliga qetëson tifozët, nuk do të ndalet futbolli

Nuk do të ndalet futbolli në Angli.

Pas disa rasteve pozitive, ku madje klube si Tottenham dhe Manchester City nuk i zhvilluan ndeshjet e tyre shkaku i rasteve me COVID-19, nisën zërat se Premierliga mund të shtyhet për disa javë.

Por, kjo nuk do të ndodhë.

Federata Angleze e Futbollit ka dashur të sqarojë tifozët se nuk do të ketë asnjë mbyllje të re të futbollit në ishull.

“Ne vazhdojmë të kemi besim në protokollet tona Covid-19 për të lejuar që ndeshjet të luhen. siç është planikuar dhe këto protokolle vazhdojnë të kenë mbështetjen e plotë të qeverisë. Shëndeti i lojtarëve dhe stafit janë përparësia dhe Liga gjithashtu mbështet plotësisht mënyrën në të cilën klube të ndryshme po zbatojnë protokollet dhe rregulloret”, – thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme