Presidenti Steven Zhang: Interi nuk do të shesë yjet, por do t’i mbledhë më të mirët

Prishtinë | 05 Mar 2020 | 12:52 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Interit, Steven Zhang, ka ambicie për të afruar talentet më të mirë nga e gjithë bota në mënyrë që të ruaj statusin e tyre midis klubeve më të mëdha në botë.

Nerazzurrët po luftojnë për titull në Itali këtë sezon dhe aktualisht janë tetë pikë pas Lazios me dy ndeshje më pak shkaku i shtyrjes së tyre.

Lautaro Martinez, një nga yjet më të mëdha në Mezza, është lidhur me një transferim në klubet më të mëdha në Evropë, por Presidenti Zhang ka hapur ambiciet e tij të mëdha për Nerazzurrët.

“Për Interin, si një nga klubet më të mëdha në botë, ju duhet të përpiqeni të bëni më të mirën për të fituar”, ka thënë fillimisht Zhang për Financial Times.

“Ne nuk duam të shesim lojtarët tanë të talentuar, por të tërheqim talentet më të mirë nga e gjithë bota”.

Zhang pretendon se Suning ka rritur vlerën e Interi si klub dhe në sponsorizime pas marrjes së pronësisë së tyre.

“Meqenëse Interi ishte blerë nga Suning, klubi ka kaluar një transformim të madh. Së pari, performanca jonë në fushë”.

“Së dyti, vlera jonë komerciale dhe e marketingut. Ju mund të shihni nga platformat tona dixhitale; numrat janë dyfish ose trefish nga ato që ishin disa vjet më parë”.

“Pra, është logjike që vlera jonë si klub po rritet gjithashtu”, përfundoi i pari i Interit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme