Presidenti Zhang i kërkon Interit të ulë kostot

Prishtinë | 07 Maj 2021 | 09:06 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Interit, Steven Zhang përshkroi projektin përpara Antonio Contes dhe drejtorëve të klubit, ndërsa iu kërkoi të ulë kostot.

Nerazzurët ende festojnë Scudetton e tyre të parë në 11 vjet, e cila u arrit katër ndeshje para mbylljes së rregullt të sezonit 2020/21.

Sidoqoftë, e ardhmja mbetet e pasigurt, pasi pronarët e Suning Group vazhdojnë të kërkojnë investitorë të rinj dhe po punojnë për të riorganizuar financat e tyre në mënyrë që të sigurojnë më shumë likuiditet.

Conte tha shumë herë se do të takohej me Presidentin Zhang pasi titulli ishte vendosur për të gjetur se çfarë janë planet e klubit.

Sipas mediumit Sky Sport Italia, takimi u mbajt të enjten, së bashku me drejtorë të ndryshëm dhe hierarkinë e klubit.

Sugjerohet që Zhang u zotua të vazhdojë projektin, por kërkoi që të gjithë të ulnin kostot në këmbim, veçanërisht ndërsa pandemia vazhdon të kufizojë të ardhurat.

Ka raporte që kjo mund të nënkuptojë që stafi dhe skuadra e Interit përsëri pranojnë një vonesë në disa nga pagat e tyre në mënyrë që këto kosto të kalojnë në vitin e ardhshëm financiar.

Kjo gjithashtu do të nënkuptojë një strategji transferimi me ‘vetë-financim’, kështu që çdo nënshkrim i ri do të paguhet me shitje, ose shkëmbime lojtarësh.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme