Prishtina mposht Hajvalinë

Prishtinë | 14 Pri 2017 | 17:19 | Nga

Prishtina ka arritur të mposhtë Hajvalinë merr rezultat të ngushtë 1-0.

Ishte Mërgim Pefqeli ai që shënoi golin e fitore në minutën e 16-të të ndeshjes.

Prishtina kishte shumë raste në këtë takim, por portieri Miftari priti çdo goditje që vije në drejtim të tij.

Prishtina kishte edhe një penallti që nuk u shndërrua në gol nga Gentrit Begolli, i cili gjuajti dobët.

Prishtina pas kësaj fitoreje arrin në kuotën e 54 pikëve, pesë më pak se 89-shi që është lider dhe ka një ndeshje më pak.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme