Pritja e “çmendur” e Strakoshës në minutat e fundit ndaj Romës

Prishtinë | 16 Pri 2018 | 08:29 | Nga

Ai ndali goditjen e Edin Dzekos me kokë, e cila po shkonte drejt rrjetës.

Thomas Strakosha është më meritori për pikën që e mori Lazio ndaj Romës.

Portieri shqiptar bëri pritje të jashtëzakonshme në minutat e fundit, përcjellë “Lajmi.net”.

Ai ndali goditjen e Edin Dzekos me kokë, e cila po shkonte drejt rrjetës.

Strakosha në dy raste u ndihmua edhe nga shtylla pingule dhe traversa, kështu që derbi u mbyll pa fitues.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme