Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Prishtinë | 16 Maj 2021 | 16:58 | Nga Ekonomia Online

Prishtina është shpallur Kampion i Superligës pas 8 vitesh.

Skuadra nga kryeqyteti siguroi vendin e parë në tabelë pasi mposhti Gjilanin me rezultat 1-2.

Golat për Prishtinën i shënuan Mici në minutën e 15-të dhe Abazi në minutën e 40-të.

Për Gjilanin realizoi Arbër Çyrbja në minutën e 58-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Prishtina është e para me 78 pikë, pesë më shumë se Drita.

Ky është titulli i 11-të i Prishtinës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme