PSG-ja, në garë për Ndombelen

Prishtinë | 12 Pri 2019 | 19:14 | Nga Ekonomia Online

Pas Juventusit e Manchester Unitedit edhe Paris Saint-Germaini është futur në garë për shërbimet e mesfushorit të Lyonit, Tanguy Ndombele ka njoftuar të premten “L’Equipe”.

Pas Juventusit e Manchester Unitedit edhe Paris Saint-Germaini është futur në garë për shërbimet e mesfushorit të Lyonit, Tanguy Ndombele ka njoftuar të premten “L’Equipe”.

Ndombele ka treguar këtë edicion paraqitje të mira te Lyoni dhe mund të largohet nga klubi për një dëmshpërblim prej 75 milionë eurosh, shumë kjo e përballueshme për PSG-n, transmeton Koha Ditore.

22-vjeçari, vlerësohet si njëri prej mesfushorëve më të mirë në kampionatin francez dhe me Lyonin ka kontratë deri në vitin 2023.

Ai deri më tani ka shënuar dy gola dhe ka asistuar shtatë herë në 42 paraqitje në të gjitha garat. Ndombele ka edhe katër ndeshje me Francën.

ka njoftuar të premten “L’Equipe”.

Ndombele ka treguar këtë edicion paraqitje të mira te Lyoni dhe mund të largohet nga klubi për një dëmshpërblim prej 75 milionë eurosh, shumë kjo e përballueshme për PSG-n, transmeton Koha Ditore.

22-vjeçari, vlerësohet si njëri prej mesfushorëve më të mirë në kampionatin francez dhe me Lyonin ka kontratë deri në vitin 2023.

Ai deri më tani ka shënuar dy gola dhe ka asistuar shtatë herë në 42 paraqitje në të gjitha garat. Ndombele ka edhe katër ndeshje me Francën.

Të ngjashme