Publikohen formacionet zyrtare të përballjes në mes Mainzit dhe Bayern Munichut

Prishtinë | 01 Shk 2020 | 14:52 | Nga Ekonomia Online

Mainz dhe Bayern Munich i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 20-të në Bundesligë.

Ndeshja që fillon në ora 15:30 do të zhvillohet në stadiumin ‘Opel Arena’ derisa vendasit kanë ditur t’u shkaktojnë probleme Bavarezëve në të kaluarën.

Mainz për këtë takim do të jetë pa dy lojtarët si, Stefan Bell dhe Edimilson Fernandes, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Bayerni nuk mund të llogaris në lojtarët si, Kingsley Coman, Javier Martinez dhe Niklas Sule, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni startues i Mainz: Zentner, Juste, Brosinski, Niakhate, Boetius, Quaison, Oztunali, Kunde, Baku, Barreiro, Mateta.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer, Pavard, Thiago, Lewandowski, Perisiv, Boateng, Goretzka, Davies, Muller, Alaba, Kimmich. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme