Qeveria shpall Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 11:17 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës e ka shpallur Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”, raporton Ekonomia Online.

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se Kelmendi është shndërruar ikonë e sportit kosovar.

“Majlinda Kelmendi me arritjet e saj është shndërruar në ikonë të sportit kosovar. Ajo i ka dëshmuar rinisë se kur punohet me përkushtim suksesi është i pashmangshëm”.

“Ajo do të merr si pagë mujore 1321 euro në muaj”, tha Çeku.

Lexo më shumë:

Të ngjashme