Rabiot po mendon largimin nga Juventusi, Barcelona opsion

Prishtinë | 10 Tet 2019 | 10:25 | Nga Ekonomia Online

Adrien Rabiot po mendon të largohet nga Juventusi vetëm disa muaj pasi u bashkua me klubin italian.

Reprezentuesi francez u bashkua me Bianconerët këtë verë nga Paris Saint-Germain, si lojtar i lirë, pasi kontrata e tij kishte skaduar.

Sidoqoftë, Rabiot është gjendur në një repart të mbushur me njerëz te Zonja e Vjetër dhe ka filluar vetëm dy ndeshje si titullar deri më sot në të gjitha garat.

Sipas mediumit Calciomercato, 24-vjeçari tashmë po konsideron një largim nga kampionët italianë, me Barcelonën tani përsëri në agjendën e lojtarit.

Në të vërtetë, është pohuar se përfaqësuesit e Rabiotit tashmë kanë zhvilluar bisedime joformale me gjigantët katalunas në përpjekje për të hedhur bazat për një veprim të mundshëm.

Aaron Ramsey gjithashtu mbërriti te Juventusi këtë verë ndërsa Miralem Pjanic, Blaise Matuidi, Emre Can, Sami Khedira dhe Rodrigo Bentancur po përpiqen gjithashtu të kërkojnë një vend në ekipin titullar në skuadrën e Maurizio Sarrit. 


Të ngjashme