Rabioti i gatshëm të transferohet te Unitedi

Prishtinë | 10 Maj 2020 | 17:54 | Nga Ekonomia Online

Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot, është i gatshëm të transferohet te Manchester Unitedi këtë verë, shkruan “Daily Mail”.

Rabiot 25-vjeçar iu bashkua Juventusit verën e vitit të kaluar si lojtar i lirë pasi i skadoi kontrata me Paris Saint-Germainin. Por, ai nuk ka arritur të sigurojë një vend titullari dhe është i gatshëm të ndërrojë klub. Manchester Unitedi po vlerësohet favorit për transferimin e tij.

Të ngjashme