Rakitiç: Ky ishte problemi i Anglisë në duelin ndaj Kroacisë

Prishtinë | 12 Kor 2018 | 08:25 | Nga

Ivan Rakitiç ka analizuar fitoren ndaj Anglisë dhe finalen e Botërorit ndaj Francës.
Ivan Rakitiç ka akuzuar Anglinë se nënçmoi Kroacinë në duelin e tyre në gjysmëfinalen e Kampionatit botëror 2018.

Mesfushori ka thënë se Anglia mendoi se e kishte të sigurt finalen, derisa në fund u mposhtën nga Kroacia me rezultat 2:1.

“Duhet të jeni më korrekt. Anglia mendoi se e kishte të sigurt finalen”, deklaroi Rakitic, përcjell “lajmi.net”.

“Sa i përket finales, Franca ka një ekip shumë të fortë. Duhet të zhvillojmë lojën më të mirë të mundshme. Finalja e Botërorit është një ndeshej perfektë. Nëse jemi në finale, është pse duhet ta fitojmë”, u shpreh ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme