Ramos nuk tërhiqet nga kërkesat e tij ndaj Real Madridit

Prishtinë | 01 Maj 2021 | 16:48 | Nga Ekonomia Online

Sergio Ramos dhe Real Madrid duket se nuk janë më afër arritjes së një marrëveshjeje mbi një zgjatje të kontratës për mbrojtësin, me vetëm dy muaj para skadimit të marrëveshjes së tij aktuale.

Derisa klubi nuk është i gatshëm të lëkundet në ofertën e tyre për një marrëveshje të re njëvjeçare për 35-vjeçarin, kapiteni ende e ka mendjen të vendosur për një marrëveshje dyvjeçare .

Qendërmbrojtësi beson se karriera e tij në Real Madrid deri më tani do të thotë se ai e ka merituar këtë zgjatje të kontratës.

Siç e kupton MARCA, kohëzgjatja e kontratës së re është ajo që po zhvillon bisedimet. Çështja e parave dhe një ulje e mundshme e pagës është dytësore.

Florentino Perez ka bërë një ofertë të një vazhdimi njëvjeçar për kapitenin e klubit dhe asgjë që ka ndodhur në javët e fundit nuk e ka ndryshuar atë.

As ngritja në formë e Eder Militaos dhe as ardhja e afërt e David Alabas nuk kanë pasur një efekt të thellë nëse Ramos do të qëndrojë me Los Blancos gjatë verës.

Për më tepër, Real Madrid duhet të merret me dy qendërmbrojtës të tjerë, kontratat e të cilëve skadojnë së shpejti. Të dy Raphael Varane dhe Nacho do të jenë jashtë kontratës në vitin 2022.

Klubi nuk dëshiron një situatë të ngjashme me Ramos me asnjërin nga ata të dy dhe janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat nga skuadrat e tjera për Varanen këtë verë..

Sa i përket Nachos, nuk ka dyshime se ai do të vazhdojë në Real Madrid. Forma e tij në javët e fundit dhe gatishmëria e tij për të qëndruar do të bëjë çdo bisedë kontrate mjaft të drejtpërdrejtë.

Të ngjashme