Ramsey nga Arsenali te Juventusi – këta janë pesë yje që kanë luajtur në të dyja klubet

Prishtinë | 11 Jan 2019 | 18:09 | Nga Ekonomia Online

Aaron Ramsey është mesfushor sulmues që luan për Arsenalin, por me gjasë do të bashkohet me Juventusin pasi 10 sezoneve të kaluara me Gunners.

Ramsey ka shënuar 61 gola në 354 ndeshje për Arsenalin dhe ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të tyre në dekadën e fundit.

Ai tani mund të ketë një mundësi që të luajë në kampionatin italian së bashku me lojtarë si Cristiano Ronaldo dhe Paolo Dybala.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme