Rangers shkarkon trajnerin, Gerrard bën gati valixhet

Prishtinë | 01 Maj 2018 | 15:22 | Nga

Skuadra nga Skocia, Rangers FC ka shkarkuar trajnerin, Graeme Murty.

Klubi skocez njoftoi sot publikun se kanë shkarkuar trajnerin, Murty, transmeton IndeksOnline.

43-vjeçari u bë menaxher i Rangersit gjatë këtij sezoni, por në 35 xhiro ka grumbulluar vetëm 65 pikë dhe gjendet në pozitën e 3’të.

Lajmin për shkarkimin e Murtyt ka mbërritur edhe në Angli, te skuadra e Liverpoolit. Steven Gerrard tani është duke i bërë gati valixhet dhe së shpejti do të emërohet trajneri i ri i Rangers.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme