Rashkaj: Kur ëndrra bëhet realitet

Prishtinë | 11 Sht 2019 | 17:51 | Nga Ekonomia Online

Lojtari i Kombëtarës së Kosovës, Anel Rashkaj, ka kujtuar kohën kur për herë të parë ka veshur fanellën e Dardanëve.

Rashkaj ka krahasuar me dy foto përparimin e Kosovë.

Në vitin 2009 Rashkaj thekson se në atë kohë Kosova nuk kishte kushte të mira as pë stërvitje, pajisje dhe mjete të tjera të nevojshme.

Tani pas një dekade situata ka ndryshuar.

Ai shtoi se tani ëndrra është bërë realitet, duke pasqyruar ndeshjen e mbrëmshme ndaj Anglisë.

” Angli-Kosovë, 32 mijë shikues, 4 mijë shikues shqiptar përballë një nga kombëtaret më të mira në botë”.

Të ngjashme