Rasti i parë me Coronavirus te Barcelona

Prishtinë | 26 Mar 2020 | 10:44 | Nga Ekonomia Online

Kreu i departamentit mjekësor të FC Barcelonës, Ramon Canal, është personi i parë i prekur nga Coronavirusi në klub, shkruan gazeta “Sport”, transmeton Koha.net.

Po ashtu edhe menaxheri mjekësor i sektorit të hendbollit, Josep Antoni Gutierrez, është infektuar. Të dy janë hospitalizuar.

Deri më tash koronavirusi nuk ka prekur lojtarët dhe stafin e trajnerëve të Barcelonës. Sportistët janë duke qëndruar të izoluar në shtëpi, si pjesa tjetër e popullatës.

Të ngjashme