Real Madrid po e transferon 50 milionëshin

Prishtinë | 17 Jan 2019 | 13:37 | Nga Ekonomia Online

Real Madrid është shumë afër ta kompletojë një transferim befasues në këtë afat.

Real Madridi është shumë afër ta transferoj Eder Militaon nga Porto.

Brazilian është i gatshëm që të largohet nga skuadra portugeze, ndërsa madrilenët duan të nënshkruajnë me të, përcjell lajmi.net.

Klauzola e tij është 50 milionë euro, por që mund të rritet deri në 70 milionë në fund të këtij sezoni, andaj Real Madrid po nxiton në transferimin e tij.

Manchester United, Liverpool dhe Chelsea, janë poashtu në garë për transferimin e Militaos nga Porto.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme