Real Madridi i treti në Evropë, mund Fenerbahçen

Prishtinë | 19 Maj 2019 | 19:26 | Nga Ekonomia Online

Basketbollistët e Real Madridit janë të tretit në Europë, pasi në ndeshjen për vendin e tretë në Final Four-in e Euroligës që po mbahet në Vitoria ishin më të mirë se Fenerbahçe, me rezultat 94:75.

Për të dyja ekipet ky rezultat nuk ishte aq i pëlqyeshëm, pasi vitin e kaluar madrilenët ishin kampionë europianë, kurse sivjet Fenerbahçe ishte e para pas përfundimit të pjesës së rregullt.

Kampioni i ri do të dihet sonte pas finales mes Anadolu Efes dhe CSKA Moskë.

Të ngjashme