Real Madridi kërkon fitore sonte në Kiev kundër Shakhtarit, formacionet zyrtare

Prishtinë | 01 Dhj 2020 | 18:28 | Nga Ekonomia Online

Real Madrid është mysafirë i Shakhtar Donetsk sonte ku i duhet domosdo fitorja për të kaluar në 1/8 e finales se Ligës së Kampionëve

Ndeshja e parë në mes të këtyre dy skuadrave kishte përfunduar me fitoren e befasishme të Shakhtar të cilët e kishin me 10 mungesa Real Madridin.

Megjithatë, Reali është këndellur dhe tani është në vendin e dytë pas katër ndeshjeve me 7 pikë.

Për Shakhtar kjo do të jetë përballje për jetë a vdekje pasi që do të jetë ajo që do ta përcaktojë ecurinë e tyre në Ligën e Kampionëve.

Për Real Madridin në formacion është kthyer Karim Benzema që ka munguar që disa ndeshje e që do të asistohet nga Rodrygo dhe Asensio.

Ndeshja zhvillohet në orën 18:55 në Kiev të Ukrainës.

Formacionet zyrtare:

Shakhtar Donetsk

Real Madrid

Të ngjashme