Real Madridi përballet me dy pengesa në transferimin e Pogbas

Prishtinë | 11 Kor 2019 | 09:33 | Nga Ekonomia Online

Real Madridi është duke pritur të shesë tre yje të skuadrës përpara se të vazhdojnë ndjekjen e tyre për mesfushorin e Manchester Unitedit, Paul Pogba.

Fituesi i Kupës së Botës është ende i gatshëm të largohet nga Manchester Unitedi këtë verë, pavarësisht se u bashkua me klubin në turneun e tyre para-sezonal në Australi.

Trajneri i Realit, Zinedine Zidane ende e sheh Pogbën si një nënshkrim me prioritet, por ai duhet të presë që klubi të largojë disa lojtarë nga skuadra e tij.

Sipas Goal.com, Gareth Bale, James Rodriguez dhe Isco janë të gjithë në dalje në mënyrë që klubi të financojë një lëvizje për reprezentuesin e Francës.

Një tjetër pikë e rëndësishme në çdo marrëveshje potenciale është pagesa që Unitedi do të kërkojë për Pogban, të cilën Reali akoma duhet të diskutojnë me homologët e tyre anglezë.

Duke folur në një konferencë për shtyp gjatë të mërkurës në Perth, trajneri i Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, tha se nuk ka asgjë ofertë drejt Pogbas.

“Ka pasur shumë bisedime dhe spekulime për shumë nga lojtarët tanë, si në ardhje ashtu edhe në largim”.Fjalë Kryesore:

Të ngjashme