Real Madridi zbaton uljen e pagave për 10 për qind

Prishtinë | 28 Maj 2021 | 17:35 | Nga Ekonomia Online

Real Madridi po vazhdon të bëjë shkurtime të shpenzimeve në një përpjekje për të menaxhuar vështirësitë financiare të sjella nga Covid-19.

Gjatë gjithë sezonit është folur shumë për uljen e propozuar të pagave, për të cilën klubi këmbëngul se është e nevojshme për t’i mbajtur ata në këmbë, duke çuar në mosmarrëveshje gjatë gjithë sezonit.

Drejtorët dhe drejtuesit kryesorë kanë parë të ardhurat e tyre të reduktuara me 10 për qind, siç ishte rënë dakord përballë situatës financiare të krijuar nga pandemia.

Lojtarët e Real Madridit dhe stafi kanë negociuar marrëveshje e tyre individuale, pasi një shifër e përgjithshme për shkurtimin e pagave është refuzuar, dhe ata janë të gjithë tashmë të vetëdijshëm për reduktimet e tyre personale.

Klubi thuhet se duhej të gjente 70 milionë euro në mënyrë që të ekuilibronte librat, por kjo masë ka shkuar disi drejt përmbushjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme