Reali kërkon zvogëlimin e suspendimit të Ronaldos

Prishtinë | 16 Gus 2017 | 12:33 | Nga

Real Madridi është duke punuar intensivisht për të zvogëluar dënimin e Cristiano Ronaldos.

Superylli portugez u dënua me pesë ndeshje moslojë pas kartonit të kuq dhe shtyerjes që i bëri gjyqtarit të takimit De Burgos Bengoetxea.

Shpresa e Realit është te apelimi i vendimit, ku mbretërit shprsojnë që ky dënim të zbutet për një ndeshje, duke hequr kartonin e dytë të verdhë, e ku më pas do të mbeteshin vetëm katër ndeshjet mos lojë për shkak të shtyerjes së gjyqtarit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme