Reali pas 5 vjetësh bëhet kampion

Prishtinë | 21 Maj 2017 | 21:56 | Nga

Pritjes së gjatë prej pesë viteve i ka ardhur fundi për tifozët e Real Madridit.

“Mbretërit” edhe zyrtarisht janë kampion i La Ligës për sezonin 2016/17.

Skuadra e Zidane në ndeshjen e fundit mposhti Malagën me rezultat 2-0 me golat e Ronaldos dhe Benzema.

Tre pikët e fituara në këtë ndeshje e vendosin Realin në krye të tabelës me 93 pikë, tre më shumë se Barca, që përkundër fitores nga Eibar mbetet në vendin e dytë.

Ky është titulli i 33-të në histori të Real Madridit.

Të ngjashme