Reali përqendrohet te gara e vetme ku mund të triumfojë

Prishtinë | 05 Mar 2019 | 13:39 | Nga Ekonomia Online

Pas dy humbjeve rresht nga Barcelona, brenda tri ditëve, Real Madridi ka mbetur me vetëm një mundësi për të shpëtuar stinorin: të fitojë Ligën e Kampionëve, që do të ishte hera e katërt rresht.

Mesjavën e kaluar Reali u eliminua në gjysmëfinale të Kupës së Spanjës nga Barça, ndërsa të shtunën pësoi në shtëpi në kuadër të La Ligas nga skuadra katalonjase, duke mbetur kështu në pozitën e tretë në renditje me 12 pikë disavantazh nga liderja, transmeton Koha Ditore.

Reali tash është duke u përqendruar në Ligën e Kampionëve, ku të martën mbrëma do të luajë në shtëpi ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales kundër Ajaxit.

Ndeshjen e parë si mysafir, Real Madridi e fitoi 2:1, falë golave të Karim Benzemas dhe Marco Asensios.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme