Reali po vëzhgon katër portierë

Prishtinë | 03 Shk 2018 | 13:17 | Nga

Gjiganti spanjoll është i vendosur të ketë një portier të nivelit të lartë, ndaj në radar ka katër prej më të mirëve, njëri prej të cilëve pritet ta veshë fanellën e bardhë gjatë verës.

Real Madrid është duke përcjellë katër emra për portë, pasi janë në kërkim të një zëvendësuesi të Keylor Navas.

Ylli i Athletic Bilbao, Kepa, ishte shumë afër kalimit në Santiago Bernabeu, por në fund vendosi që t’i qëndrojë besnik klubit të vendlindjes duke vazhduar kontratën.

Në listën e shkurtër të portierëve bëjnë pjesë katër portierë: Jan Oblak, David De Gea, Thibaut Courtois dhe Gianluiggi Donnarumma.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme