Reali publikon listën anti-Liverpool, mungojnë shumë yje

Prishtinë | 12 Pri 2021 | 16:24 | Nga Ekonomia Online

Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kthyese të çerekfinales së Champions Leagues ndaj Liverpoolit.

Real Madridi do të udhëtojë pa disa nga yjet e skuadrës.

Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Dani Carvajal, Raphael Varane dhe Eden Hazard do të mungojnë në këtë takim.

Kujtojmë se ndeshja e parë mes dy ekipeve e luajtur në stadiumin “Alfredo di Stefano” përfundoi me rezultat 3:1 për “Los Blancos”.

“Reds” do të kenë punë të vështirë për të arritur kualifikimin pas disavantazhit në ndeshjen e parë, por në kampin e ekipit anglez mbizotëron mjaft optimizëm.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme