Rezultatet e gjysmëlojës së parë në Premier League

Prishtinë | 27 Gus 2016 | 16:55 | Nga

Ka përfunduar pjesa e parë në shumicën e ndeshjeve të Premier League.

Chelsea ka shënuar dy gola kundër Burnleyt, ndërsa Arsenal ka shënuar tri gola kundër Watfordit, transmeton Koha.net.

Rezultatet tjera janë:

Crystal Palace 0 – 1 Bournemouth
Everton 0 – 0 Stoke City
Leicester 1 – 0 Swansea
Southampton 0 – 0 Sunderland

Më parë Tottenham dhe Liverpool kanë barazuar 1-1, kurse nga 18:30 do të ndeshet Hull City – Manchester United.

Të ngjashme