Rikthehet NBA

Prishtinë | 04 Qer 2020 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

NBA do të rikthehet nga 31 korriku dhe të gjitha ndeshjet që do të zhvillohen në Disney World në Orlando.

Ky vend i veçantë do të jetë nikoqir i 22 ekipeve nga 30 sa i ka liga më e madhe e basketbollit në botë, të cilat do t’i zhvillojë ndeshjet e mbetura të sezonit të rregullt në përpjekje për t’u kualifikuar në play-off.

Lajmi është bërë i ditur nga ESPN.

Bordi i NBA-së do ta mbajë një video konferencë sot pasdite për ta aprovuar këtë plan.

NBA do t’i fitojë 22 ekipe në Orlando: 13 nga Konferenca Perëndimore dhe nëntë nga Konferenca Lindore.

Çdo ekip do t’i luajë nga tetë ndeshje të sezonit të rregullt.

Ndeshjet do të zhvillohen nga 31 korriku deri më 12 tetor, nëse bordi e aprovon planin sot pasdite.

Të ngjashme