Rikthehet Neymari

Prishtinë | 12 Jan 2021 | 12:15 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Neymar, është kthyer në stërvitje pas një mungese prej një muaji për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës.

Ylli brazilian u lëndua më 13 dhjetor të vitit të kaluar në ndeshjen kampionale ndaj Lyonit. Klubi francez ka njoftuar se lojtari tashmë i është bashkuar pjesës tjetër të skuadrës dhe ka filluar përgatitjet nën urdhrat e trajnerit Maurico Pochetinno.

28-vjeçari mund të luajë disa minuta në ndeshjen e ardhshme ndaj Angersit në fundjavë.

Këtë sezon në 12 ndeshje, Neymari ka shënuar nëntë gola dhe ka asistuar pesë herë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme