Roma e rivalizon Interin për Barellan

Prishtinë | 26 Qer 2019 | 16:40 | Nga Ekonomia Online

Roma raportohet se ka ofruar 30 milionë euro plus Gregoire Defrel apo Gerson për mesfushorin e Cagliari Nicolo Barella

Sipas L’Unione Sarda, Giallorossi janë shumë serioz për ta marrë 22 vjeçarin, pavarësisht se dëshira e tij është të kalojë në Inter. Gazeta shpjegon ishullorët e pëlqejnë ofertën e Romës por preferenca e Barellas për t’ju bashkuar Interit e ka bërë marrëveshjen e vështirë, kurse agjenti i tij tashmë ka arritur marrëveshje personale me Beppe Marottan.

Defrel ka kaluar sezonin e kaluar në huazim te Sampdoria dhe ka shënuar 11 gola në 36 ndeshje të Serie A.

Gerson, në anën tjetër, ka bërë 40 paraqitje në ligë dhe kupë për Fiorentinan, prej që është rikthyer në ligë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme