Roma kontakton Allegrin

Prishtinë | 26 Pri 2021 | 15:31 | Nga Ekonomia Online

Massimiliano Allegri mund të marrë drejtimin e skuadrës së Romës.

Mediat italiane kanë bërë të ditur se drejtuesit e klubit kryeqytetas e kanë kontaktuar trajnerin që është i papunë.

Drejtuesit e skuadrës janë të pakënaqur me punën e trajnerit aktual, Paulo Fonseca, dhe do ta shkarkojnë në fund të sezonit.

Vendin e trajnerit portugez pritet ta zë Allegri që është në negociata me klubin kryeqytetas.

Allegri në të kaluarën ka drejtuar skuadra si Juventusi e Milani.

Roma pas 33 ndeshjeve është në pozitën e shtatë me 55 pikë të grumbulluara.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme