Roma pa disa lojtarë në takimin ndaj Cagliarit, formacionet zyrtare

Prishtinë | 01 Mar 2020 | 17:08 | Nga Ekonomia Online

Cagliari do të jetë nikoqir i Romës për përballjen në kuadër të javës së 26-të në Serie A.

Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin  që zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin “Sardegna Arena”.

Për këtë sfidë, Cagliari nuk mund të llogarisë në lojtarët si, Paolo Farago dhe Leonardo Pavoletti, që janë të lënduar.

Embedded video

Në anën tjetër, Giallorossët do të ken shumë mungesa si, Javier Pastore, Lorenzo Pellegrini, Nicolo Zaniolo, Davide Zappacosta dhe Antonio Mirante, që janë të lënduar, derisa Gianluca Mancini ka plotësuar numrin e kartonëve të verdhë.

Formacioni startues i Cagliarit:

Formacioni startues i Romës: Lopez, Peres, Fazio, Smalling, Kolarov, Villar, Cristante, Cengiz Mkhitaryan, Kluivert, Kalinic.

View image on Twitter
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme