Roma përmbys Cagliarin

Prishtinë | 01 Mar 2020 | 18:50 | Nga Ekonomia Online

Roma është duke e mposhtur 2-1 Cagliarin në “Sardegna Arena”.

Janë shënuar tre gola pothuajse brenda 10 minutave në sfidën mes Cagliarit dhe Romës.

Të parët në epërsi kaluan vendasit. Joao Pedro shënoi për 1-0 në minutën e 28-të.

Por, mysafirët reaguan menjëherë. Nikola Kalinic barazoi rezultatin në 1-1 një minutë më vonë.

Kurse në atë të 42’, sërish Kalinic shënoi për të përmbysur gjithçka, për rezultatin 2-1.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme