Ronaldo i shpëton dënimit afatgjatë, luan kundër Unitedit

Prishtinë | 27 Sht 2018 | 14:46 | Nga

UEFA e ka dënuar Cristiano Ronaldon me vetëm një ndeshje mos-lojë për shkak të kartonit të kuq që e mori në ndeshjen ndaj Valencias në Ligën e Kampionëve.

Ylli portugez do të mungojë vetëm në ndeshjen ndaj Young Boys dhe do të jetë i gatshëm për rikthimin në Old Trafford ndaj Manchester Unitedit.

Ronaldo u ndëshkua me karton të kuq pasi kapi për flokësh mbrojtësin Murillo.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme