Ronaldo reagon ashpër pak para fillimit të ceremonisë së Topit të Artë, ‘sulmon’ gazetarin: Po gënjen

Prishtinë | 29 Nën 2021 | 19:16 | Nga Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo nuk është në mesin e lojtarëve pretenend për ta fituar sonte Topin e Artë 2021, madje ai as nuk ka udhëtuar për të marrë pjesë në ceremoninë që mbahet në Paris.

Para disa ditësh, gazetari Pascal Ferre kishte deklaruar se në një intervistë me të, Ronaldo kishte thënë se qëllimi i tij është që të kalojë Messin me triumfe në Topin e Artë, pra ta fitojë çmimin më shumë se Messi, shkruan GazetaBlic Sport.

Ronaldo ka demantuar këtë me anë të një postimi të gjatë në rrjetet sociale, ku thotë se nuk është e vërtetë, teksa shton se do ta urojë fituesin.

Ja postimi i tij:

“Rezultati i sotëm shpjegon pse deklaratat e Pascal Ferré në javën e fundit, duke thënë se unë i besova atij se kisha ambicie të vetme për ta mbyllur karrierën time me më shumë Topa të Artë se Lionel Messi. Pascal Ferré gënjeu, përdori emrin tim për të promovuar veten dhe për të promovuar postin për të cilin punon. Është e papranueshme që përgjegjësit për dhënien e një çmimi kaq prestigjioz të qëndrojnë kështu, në mosrespekt absolut për dikë që gjithmonë ka respektuar France Football dhe Topin e Artë. Dhe gënjeu përsëri sot duke justifikuar mungesën time nga Gala me një karantinë të dyshuar që nuk ka arsye të jetë.


Gjithmonë i uroj ata që fitojnë, brenda sportit dhe fair play që kanë udhëzuar karrierën time që nga fillimi, dhe e bëj këtë sepse kurrë nuk jam kundër askujt. Unë gjithmonë fitoj për veten dhe klubet që përfaqësoj, fitoj për veten dhe ata që më duan mirë. Unë nuk fitoj kundër askujt. Ambicia më e madhe e karrierës sime është të fitoj tituj kombëtar dhe ndërkombëtar për klubet që përfaqësoj dhe për përzgjedhjen e vendit tim. Ambicia më e madhe e karrierës sime është të jem një model i mirë për të gjithë ata që janë ose dëshirojnë të jenë futbollistë profesionistë. Ambicia më e madhe e karrierës sime është të lë emrin tim të shkruar me shkronjat e arta në historinë e futbollit botëror. E mbyll duke thënë se fokusi im është tashmë në lojën e ardhshme të Manchester United dhe gjithçka që ne ende mund të pushtojmë këtë sezon së bashku me shokët e mi dhe mbështetësit tanë. Pjesa tjetër? Pjesa tjetër është vetëm pjesa tjetër”, shkruan Ronaldo.

Të ngjashme