Ronaldo u ka shënuar të gjitha skuadrave në Serie A, synon rekordin e Ibrahimovic

Prishtinë | 23 Shk 2021 | 10:50 | Nga Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo ka vazhduar me statistikat mbresëlënëse golashënuese duke realizuar dy gola të tjerë në sfidën ndërmjet Juventusit dhe Crotones.

Superylli portugez shënoi golin e 17 dhe të 18 të këtij sezoni në Serie A duke rimarrë primatin për golashënuesin më të mirë në kampionat.

Crotone ishte klubi i vetëm në Serie A, të cilit nuk i kishte shënuar dhe tashmë ai e ka kompletuar listën me të gjitha skuadrat që u ka shënuar gol.

Nga të gjitha klubet me të cilat është përballur në Itali prej se u transferua nga Real Madridi, vetëm CR7 nuk i ka shënuar vetëm Chievos, por kjo skuadër tash luan në Serie B.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme