Rrahje masive në Gjenevë mes lojtarëve kosovarë dhe zviceranë

Prishtinë | 14 Qer 2018 | 12:21 | Nga

Në Versoix afer Gjenevës, një ndeshje futbolli përfundon në “linçimin kolektiv” mes KF të kësaj komune dhe KF “Kosova”.

Një përleshje e përgjithshme shpërtheu të dielën në mëngjes në ndeshjen për titullin e kampionit në mes ekipit të Versoix dhe KF “Kosova”.

Dy lojtarë u shtruan në spital, njëri i ka të thyer pesë brinj, transmeton “Presheva Jonë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme