Rrufeja goditi stadiumin në Podujevë, rrënohet gjysma e objektit

Prishtinë | 12 Jan 2021 | 10:08 | Nga Ekonomia Online

Arena Sportive “Anuari” në Peran të Podujevës, u godit të dielën nga rrufeja me ç’rast është dëmtuar gjysma e objektit.

Drejtoresha e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Podujevës, Elhame Kutllovci, bashkë me ish-deputetin e Kuvendit, Fitim Haziri, e vizituan dje objektin dje kanë parë nga afër dëmtimin që ka pësuar ky objekt sportiv.

Për fat të mirë, edhe pse në momentin e goditjes në palestër kishte sportistë, askush nuk ka pësuar lëndime.

Drejtoresha Kutllovci do të ngre një komision për vlerësimin e dëmit të shkaktuar, në mënyrë që të shqyrtohen mundësitë e përkrahjes financiar nga institucionet kompetente, që ky objekt sërish të funksionalizohet.

Të ngjashme