Salzburg e mposhti Barcelonën me një gol në fund të ndeshjes

Prishtinë | 04 Gus 2021 | 21:35 | Nga Ekonomia Online

RB Salzburg e ka mposhtur 2-1 Barcelonën në miqësoren që u zhvillua të mërkurën mbrëma.

Barcelona ka pësuar humbjen e parë në miqësore para startit të sezonit në La Liga.

Të besuarit e Ronaldo Koeman, pas disa fitoreve, janë mposhtur 2-1 nga Salzburgu.

Vendasit e nisën ndeshjen më mirë dhe shkuan në pushim të pjesës së parë me një gol epërsi.

Në minutën e 43’ Luka Susic lansoi një goditje të fuqishme më të majtën, duke e lënë të shtangur portierin Neto.

Të ngjashme