Sampdoria 0-5 Inter, notat e lojtarëve

Prishtinë | 18 Mar 2018 | 14:54 | Nga

Interi ka shënuar fitore të madhe dhe të thellë në udhëtim te Sampdoria me rezultat 5-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Serie A.

Skuadra e Luciano Spallettit ka filluar ta rikthej formën pas dy muajve pa fitore në Serie A, ku në tri ndeshjet e fundit ka dy fitore dhe një barazim.

Golat në këtë ndeshje për Nerazzurët u shënuan nga Ivan Perisic (26′) dhe Mauro Icardi (30′, 31′, 44′, 51′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht kapiteni argjentinas i Interit, Icardi, i cili u vlerësua me notë 9.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mesfushorin Edgar Barreto që u notua me 4.4.

Sampdoria:

 

Inter:

 
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme