Sarri ka kohë 48 orë për ta pranuar ofertën e Lazios

Prishtinë | 06 Qer 2021 | 15:41 | Nga Ekonomia Online

Mbrojtësi i Lazios, Claudio Lotito i ka ofruar Maurizio Sarrit një kontratë, ndërsa ish-trajneri i Napolit dhe i Juventusit ka kohë deri të martën për të vendosur.

Sarri, i cili ka qenë pa punë që kur ngriti Skudeton me Juventusin në sezonin 2019-2020, duket se është afër arritjes së një marrëveshje me Lazio.

Raporti zbulon që Lotito dorëzoi dokumentet për kontratën e re dhe Sarri pritej të përgjigjej deri më sot.

Por Lotito është i gatshëm të presë edhe disa ditë dhe ka caktuar një afat të ri për të martën.

sh-trajneri i Chelseat ende mund të bëjë një kthesë të jashtëzakonshme, dhe TMW beson se Vitor Pereira dhe Giuseppe Iachini janë opsionet e tjera për Lotito.

Ish-trajneri i FC Porto, Olympiacos dhe Fenerbahce, Pereira ka qenë pa punë që nga dhjetori i vitit 2020.

Iachini u largua nga Fiorentina pas përfundimit të sezonit dhe u zëvendësua nga Gennaro Gattuso në Artemio Franchi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme