Serbia shpëton me vetëm dy gola nga Brazili

Prishtinë | 24 Nën 2022 | 21:58 | Nga Ekonomia Online

Brazili e ka nisur me fitore Botërorin “Katar 2022”, duke e mposhtur Serbinë.

Brazili shënoi fitore me rezultat 2:0 për ta marrë kryesimin e Grupit me 3 pikë aq sa ka edhe Zvicra, derisa më zero pikë janë Kameruni dhe Serbia në fundin e tabelës.

Richarlison ishte hero në këtë sfidë duke shënuar dy gola për t’i dhënë fitoren e parë skuadrës së Neymarit në ndeshjen e parë të Botërori.

Brazili ishte skuadër dukshëm më e mirë dhe pati shumë raste për shënim, sidomos në pjesën e dytë, dhe Serbia ishte me fat që nuk pësoi më thellë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme